محمد ؛ پیامبر مظلوم

امشب، شب تولد آخرین پیامبر خداست و اگر تعطیل نبود خیلی ها همین را هم نمی دانستند ! ... اما این تعطیلی چه سود دارد خدا می داند.

هر گاه درباره اسلام صحبت می شود از مظلومیت امام حسین می گویند و دیگر امامان و از شجاعت امیرالمومنین و ... اما نمی دانم چرا هیچ گاه از پیامبر خدا چیزی نمی گویند ... آنچنان که در ذهن بعضی تصویری که از پیامبر خدا وجود دارد کسی است که تنها وظیفه دریافت قرآن و ابلاغ آن را داشته است.

خدا پدر و مادر و خود مصطفی عقاد (کارگردان فیلم محمد رسول الله) را بیامرزد که حداقل آن فیلم را ساخت و حداقل تصویری از بخش هایی از زندگی و منش پیامبر را نشانمان داد (ایشان فیلم ساخته اند، سلحشور هم یوسف پیامبر را ساخته !!!)

می گویند یکی از وصیت های پیامبر خدا این بوده که نام مرا بر فرزندان پسر خود بگذارید و کم و بیش شاهد اجرای این وصیت هستیم ("محمد" بیشترین تعداد از نظر آمار در میان نام های دنیا را دارد) ... اما خوب، آنچه در واقعیت شاهد آن هستیم این است که فرزندانمان که نام شناسنامه ایشان محمد است یا به نام دیگری صدا می کنیم، یا اگر دو قسمتی باشد (محمدصادق، محمدامین، محمدحسین و ...) به قسمت دوم نام خطابشان می کنیم (البته خوشبختانه به شخصه از این قاعده مستثنی هستم و مرا با همان نام محمد یا محمدرضا می شناسند)

محمد پیامبری منحصر به فرد بود که شناخته نشد ... اما جملات قصاری دارد که بسیار عمیق و تکان دهنده اند :

روزی فرا خواهد رسید که از قرآن جز برگی و از اسلام جز نام آن باقی نخواهد ماند

روزی را می بینم که امت من به هفتاد و دو دسته در می آیند و جز یکی دیگران به اشتباه رفته اند ...

/ 0 نظر / 6 بازدید