به قول استاد بنایی : الخیر ...

حدود هفت هشت سال پیش سریالی ساعت ٢٠ از شبکه ٣ پخش می شد با عنوان همسایه ها ... گوهر خیراندیش، امین حیایی، محمدرضا شریفی نیا و ... از جمله چهره های مطرح این سریال بودند.

محمدرضا شریفی نیا در نقش یکی از همسایه ها دو سه جمله به عنوان تکه کلام داشت ! یکی "بشریت همیشه معطل زن هاست!"  و این را در مواقعی به کار می برد که می خواستند جایی بروند و اصولا خانم ها دیر حاضر می شدند و باقی قضایا ! ... یکی لذت های زندگی بود خواب - کباب - خواب - کباب ... که با الهام از همین قضیه آن را به شخصه! تکمیل کرده و خواب-کتاب-کباب-آب را به عنوان لذت های چهارگانه زندگی نامگذاری کردیم.

اما جمله بسیار زیبایی که همیشه به نقل از شخصی با عنوان استاد بنایی نقل می کرد : الخیر فی ما وقع

نمی دانم در زندگی شما چقدر پیش آمده که قرار بوده اتفاق خوبی بیفتد، قراردادی بسته شود، کاری انجام شود ... و به هر دلیلی لغو شده، و به جای آنکه از این قضیه حرص بخوردید و ناراحت شوید گفته باشید حتما حکمتی داشته و خیریت در این بوده که این قضیه انجام نشود ... و از قضای روزگار بعدها به خیریت آن پی برده اید !

کنسل شدن جریان سفر چند روزه به کیش نیز از جمله خبرهایی بود که نه تنها از شنیدن آن ناراحت نشدم بلکه بسیار مسرور گشتم ! ... هر چند ما هم مثل خیلی آدم های خاکی تا به حال آن طرف آب (حتی به جزیره کیش! چه برسد به آن طرف آب!!) نرفته ایم هنوز، اما در این یک ماه و نیم مانده به پایان سال و انبوهی از کارهای پیش رو و انجام نشده، ترجیح بیشتری به ماندن در تهران و انجام کارها داشتم (هر چند سفر کیش هم کاری بود) به هر حال و به قول استاد بنایی :‌ الخیر فی ما وقع !

/ 1 نظر / 57 بازدید