مدیریت

امروز در همایش مطلبی عنوان شد که هر چند تکراری، اما کلیدی بود ! البته مطالب زیادی گفته شد.

به هر جهت از یک سو اساتید و صاحبنظران اقتصادی و مدیریتی نشسته بودند و از سوی دیگر بعضی مسئولان و مقامات اجرایی، و تعامل خوبی به حساب می اومد. به خصوص بحث هایی که بینشون در می گرفت. مثلا رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اومده بود و از اینکه تونسته بودن صادرات رو گسترش بدن دفاع می کرد، و بعد یکی از اعضای پنل بهش گفت چرا هنوز توی این طرز تفکر کلاسیک موندیم که توسعه صادرات اصله ؟ ... و مسائلی از این قبیل.

صحبت دیگه ای که انجام شد و از اون حرف های تکراری اما کلیدی بود، درباره میزان منابع و جمعیت و امکاناتیه که در اختیار داریم. جمعیت ایران 70 میلیون نفره که به نسبت جمعیت دنیا که 7 میلیارد نفره، یک درصد جمعیت دنیا متعلق به کشور ماست. حدودا یک درصد مساحت زمین هم متعلق به کشور ایرانه، اما به عنوان مثال ذخائر گازی ما هشت درصد کل دنیاست (یعنی هشت برابر به نسبت جمعیت و مساحت مون گاز داریم) و خیلی منابع دیگه ای که در اختیار داریم، و خیلی موقعیت هایی که داریم، کشور ما از معدود کشورهاییه که چهارفصل رو هم زمان داره و اختلاف دمایی 40 درجه رو توی کشور شاهد هستیم که پتانسیل زیادی برای فعالیت به حساب میان. اما با وجود این همه منابع و امکانات و ثروت بالقوه، چرا باز این چنین عقب هستیم ؟

جوابش در عدم هماهنگی این منابع با همدیگه، عدم وجود مدیریت منابع انسانی و مدیریت امکاناته ... اما چطور می تونیم به سمتی بریم که این مشکل رو حل کنیم ؟

/ 2 نظر / 6 بازدید
پریسا آغداشلو

آزادی چیه؟ آزادی کجاست؟ اگه میدونی به من هم بگو ... [گل][قلب]