چرخه زندگی

در زندگی ما چرخه های زیادی وجود داره ... مثل چرخه های حیاتی که به صورت سینوسی از وقت تولد ما شروع می شن و می شه با استفاده از نرم افزارهایی محاسبه کرد که مثلا امروز، از نظر جسمی، ذهنی و روحی (روانی) توی چه وضعیتی قرار داریم ؟ همین طور چرخه فعالیتی ما در طول یک روز، که صبح در بهترین حالتش هست و الی آخر.

زندگی هم یک چرخه کلی داره از نظر احساس شاد بودن و ... می شه گفت در دوران کودکی و حتی نوجوانی، به اون صورت دغدغه ای نداریم و زندگی تقریبا شاده، اما با بالارفتن سن و پدیدار شدن دغدغه های درس و کار و زندگی، از این نشاط و بی خیالی کاسته می شه و زندگی بیشتر جدی می شه و شاید از اون شادی دوران کودکی دیگه خبری نباشه ... و خیلی وقتا به همین خاطره که وقتی نوستالوژی های دوران کودکی رو می بینیم و دربارشون حرف می زنیم، دلمون می خواد به اون دوران برگردیم ...

توی مدیریت گفته می شه که هر سازمانی چرخه حیاتی داره، که شامل تولد، رشد، بلوغ، افول و مرگ سازمان می شه، و به این خاطره که سازمان ها وابسته به محصولاتشون هستن و هر محصولی هم به هر حال عمری شامل این مراحل رو داره ... اما چیزی که باعث می شه یک شرکت یا سازمان به افول نرسه، اینه که وقتی در مرحله بلوغ قرار داره محصول جدیدی رو تولید و وارد بازار کنه که همچنان در اوج بمونه و هم زمان با افول محصول قبلی رو به زوال نره.

توی زندگی هم، گاهی احتیاج هست وقتی که می بینیم به یکنواختی رسیدیم، جهشی انجام بدیم. حالا این جهش ممکنه یک کار جدید، یک حرکت و یا حتی ازدواج و تولد فرزندی باشه که از این به بعد امید زندگی ما می شه و بر اون اساس ادامه می دیم. مهم اینه که همیشه در حال پیشرفتن باشیم.

/ 1 نظر / 7 بازدید
امید

سلام... ویلاگ زیبا و پر محتوایی دارید. من با 2 عکس از عاشورای سال 46 به روز هستم خوشحال میشم به وبلاگم بیای و نظرتو بگی درباره عکسهای عاشورا... ضمنا برای تبادل لینک با وبلاگ آخرین عکس ابتدا ما را با عنوان آخرین عکس لینک کنید سپس به ما اعلام کنید تا خیلی سریع شما رادر جمع دوستانم قرار دهیم . با درود و سپاس فراوان آخرین عکس... [گل]