خوش درخشید ولی دولت مستعجل بود

صبح امروز آیت الله عمید زنجانی ریاست پیشین دانشگاه تهران پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

حدآیت الله عمید زنجانیود دو سال پیش مطلبی درباره ایشان نوشته بودم ... چند روز پیش هم جلسه ای با دبیران و کارشناسان انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه داشتیم و در آن جلسه که نقش مشاور انجمن های دانشگاه را داشتم، به ذکر خاطره ای درباره حضور آقای عمید زنجانی در جلسه شورای دبیران انجمن های علمی دانشگاه در سال 85 و صبر و حوصله ایشان پرداختم.

جز برنامه های آینده ام بود که دیداری با ایشان داشته باشم و راهنمایی هایی در خصوص مسائل مربوط به دانشجویان و ... (با توجه به سابقه ریاست دانشگاه و چند دهه تدریس در دانشگاه و ارتباط با دانشجویان) از ایشان بگیرم، اما افسوس که اجل منتظر نمی ماند تا برنامه هایی که داریم به سرانجام برسد.

آیت الله عمید زنجانی، برای سایرین یک رئیس پیشین دانشگاه، نماینده پیشین مجلس یا استاد حقوق بود، اما برای من که چند باری با ایشان به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی دیدار داشتم، انسان بزرگواری بود که از پیش ما رفت.

(پ.ن: ویژه نامه همشهری سال در نوروز 88 مقاله ای در رابطه با ریاست کوتاه مدت ایشان در دانشگاه تهران با تیتر "خوش درخشید ولی دولت مستعجل بود" درج کرده بود ... تیتری که به نظرم درباره زندگیشان هم مصداق داشت)

/ 0 نظر / 26 بازدید