آمده ام برای ادامه راه ...

چند روزی این مثنوی تاخیر شد !

... این روزها بسیاری سوال می کنند چه حسی داری و زندگی بدین سان چه طعمی دارد ؟ و من به یاد بحث تعارض می افتم که یکی از انواع آن تعارض خواست ناخواست بود و یکی از مثال های آن ازدواج ! که هم فرد می خواهد ازدواج کند  و شوق آن را دارد و هم از مشکلات پیش رو می ترسد.

کنون نیز داستان ماست، اگرچه مشکلات چه ریز و چه درشت بخشی از زندگی هر انسانی است و البته حل شدنی هستند. به هر حال ازدواج ورود به مرحله جدیدی از زندگی است و طبیعتا همراه با استرس ها و فشارهایی در روال عادی زندگی می باشد که پس از مدتی به حالت عادی خود باز می گردد که به قول حافظ : 

مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب
به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید

برای قبولی در کنکور، برای موفقیت در یک مسابقه ورزشی، برای برگزاری خوب یک مراسم و برای هر کاری لازم است تا سختی هایی طی شود و بالاخره تمام می شوند و آنچه می ماند، ثمره آن است که شیرینی اش تلخی سختی را از یاد می برد.

... و ننوشتن یادداشت های روزانه برای نزدیک به یک ماه، یکی از عوارض کوتاه مدت این گذار بود که امیدوارم بتوانم به روال سابق بازگشته و بنویسم. چه اینکه هر روز این روزها که گذشت، احساس می کردم که چیزی کم است و وظیفه ای را انجام نداده ام.

امید آنکه بتوانم همچنان مستمر بنویسم، البته، با امید و انرژی بیشتری نسبت به گذشته.

/ 4 نظر / 22 بازدید
میثم

سلام وبلاگ خوبی دارید یه سری هم به من بزن. [گل]

منیره

[گل]

محمد رضا محمدی مهر

درود بر روابط عمومی مطلبتو نخوندم راستش من برای یه مشکلی اینجا اومدم وبلاگ من مربوط به ادبیات و به طور ویژه شعر میشه کلمات کلیدی که برای وبلاگم گذاشتم اسم شاعرهای محترم است فقط امروز وقتی به اولین کلمه کلیدی وبلاگم که 362 تا مطلب داره سر زدم دیدم که یه تعداد محدودی فقط نوشن میده یعنی از 362 تا مطلب من همه ارو نشون نمیده توی موارد دیگه و شایر کلمات کلیدی هم همین مشکل رو دارم با بالای 100 تایی ها مشکل داره فک کنم میشه یه کمکی راهنمایی چیزی بفرمایید ممنون [لبخند]