تازه شدن داغ ایران جوان

امروز می خواستم درباره همایشی که رفتم بنویسم اما در میان خبرها، خبری را دیدم که برایم بسیار تاثر انگیز بود.

"دادگاه ایران جوان برگزار شد"

ایران جوان روزگاری محبوب ترین مجله جوانان ایران بود، در دوره ای که هم فضای فرهنگی و اجتماعی بازی پدید آمده بود و هم اینترنت به خانه های ما نیامده بود، ایران جوان یکه تاز میدان بود.

هفته نامه ایران جوان از جمله نشریات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران بود که دکتر وردی نژاد اقدام به تاسیس آن کرده بود ... متاسفانه این هفته نامه در شماره 179 به علت سه فقره شکایت توقیف شد و با آنکه پس از چندی هر سه مورد شکایت به نوعی بی اثر شدند، اما ایران جوان همچنان در توقیف ماند و داغی بر دل ما نهاد !

دکتر وردی نژاد سال 1380 به عنوان سفیر ایران به کشور چین رفت و سال 84 به ایران بازگشت و به عنوان عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران مشغول به کار تدریس شد و به شخصه نیز افتخار شاگردی ایشان را برای دو بار داشتم ... و امروز، پس از نزدیک به 8 سال از توقیف هفته نامه ایران جوان، بار دیگر دادگاهی برای رسیدگی به اتهامات مدیران مسئول این هفته نامه برگزار شده !! در حالی که به گفته دکتر وردی نژاد عدم وجود لایحه دفاعیه در پرونده مذکور جهت ارائه به هیات منصفه از جمله اشکالات این نوع رسیدگی به حساب می آید.

اگرچه هم ایران جوان محبوب ترین مجله برای من بوده و هم دکتر وردی نژاد یکی از بزرگترین اساتید برای من به حساب می آید، اما هر انسان منصفی هم که به این قضیه نگاه کند در می یابد که ...

/ 3 نظر / 12 بازدید
آشنا

سلام. لوگوی حمایتی از مهندس میر حسین موسوی را می توانید در سایت http://www.mirhussein.com دریافت کنید.

مینا

چی بگم والا .... مملکت گل و بلبل دیگه!

صندوقک

سالها بود اسم ایران جوان از ذهنم رفته بود ، اما یادش بخیر همیشه می خریدم ، امیدوارم دادگاه به خیر و خوشی تمام بشه.