سال نو در گذر سالیان

وقتی خیلی خیلی کوچک بودم را یادم نیست !

کمی که بزرگتر شدم، یعنی سنی که خاطراتش را یادم بیاید، نوروز و سال نو یعنی تعطیلی دو هفته ای مدرسه ! ... به انضمام یک پیک بهاری که همیشه حل می کردیم و هیچ وقت دیده نمی شد !

دوران راهنمایی تا حدی و دوران دبیرستان به طور کلی از پیک خبری نبود و تکالیف سنگین جایگزین آن شد !

پیش دانشگاهی که غیرحضوری بودم و نوروز 82 نوروز قبل از کنکور بود !

اما تا آنجا که از آن سال ها خاطرم مانده،‌ صرف نظر از وجود یا عدم وجود پیک بهاری و ...، حوصله بیشتری برای سفره هفت سین و خانه تکانی و ... داشتم.

این سال های آخری و به خصوص یکی دو سال اخیر، اگرچه حوصله آن کارها را کمتر دارم، اما در عوض سعی می کنم قدری بیشتر برای سال نو برنامه ریزی واقع بینانه داشته باشم ! به هر حال بعد از این همه سال و این همه برنامه ریزی، می دانم که مرد انجام چه کارهایی هستم و چه کارهایی را نمی توانم انجام دهم !

اگر چه مثل سالیان گذشته حوصله نوشتن پنجاه کارت تبریک نوروز و فرستادن صد و پنجاه ایمیل برای دوستان اینترنتی را نداشتم، اما خدا ما را برای همراه اول حفظ کند که به اندازه کافی با اس ام اس جبران می کنیم !! ... و البته تماس های تلفنی و در کل، نوع تبریک تغییر کرده و از کمیت آن کاسته شده و به کیفیت افزوده گشته است !

...

نوروز امسال از نظر سیاسی مرا به یاد نوروز 79 انداخت. نوروزی که همراه با ترور سعید حجاریان بود و روزها آخر اسفند و روزهای تعطیلات نوروزی جو سیاسی داغ بود و حتی روزنامه ها هم به نوبت منتشر می شدند ... خوب، آن روزها روزنامه بود و دیگر هیچ ! این روزها که 9 سالی از آن روزها! می گذرد، اینترنت هست و شبکه های ماهواره ای و ... و لازم نیست به خاطر به جریان انداختن اخبار و اطلاعات مربوط به انتخابات روزنامه ها منتشر شوند.

امسال هم گذشت ... پست پایان سال را می گذارم فردا شب ! فردا شبی که دقیقا نمی دانم جز سال 87 باید حساب شود یا جز سال 88 !

/ 0 نظر / 16 بازدید