روزنوشت های ژورنالیست

یادداشت های روزانه درباره مسائل مدیریتی، اجتماعی، فرهنگی و ...

سرانجام خاتمی آمد
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٧  

بالاخره پس از ماه ها انتظار، سید محمد خاتمی برای حضور در دهمین انتخابات ریاست جمهوری رسما اعلام آمادگی کرد. سیدمحمد خاتمی

خاتمی نمی خواست بیاید ...

چرا که او نیز همچون موسوی کارنامه به نسبت درخشانی از خود به جای گذاشته بود و معلوم نیست در دور دهم ریاست جمهوری و با توجه به تمام مسائل داخلی و بین المللی که وجود دارد، چه پیش خواهد آمد و به چه نحوی می تواند با آن برخورد کند.

میر حسین می خواست بیاید ...

چرا که احساس کرده بود همچون شرایط هشت ساله جنگ تحمیلی، اکنون کشور دچار بحرانی شده که به حضور مدیر بحرانی همچون وی نیازمند است، و اگر در دوره های پیش علیرغم دعوتی که از او انجام شده بود (سال 76 و سال 84) نیامد، به این خاطر بود که اوضاع را اینچنین وخیم نمی دید.

میر حسین نیامد و خاتمی آمد !

اما در نهایت، با اینکه به نظر می رسید اتفاق نظر بر روی مهندس میرحسین موسوی بیشتر است و تخریب هایی که درباره او صورت می گیرد کمتر، به دلایل بسیار از جمله اصرار مهندس موسوی بر اعلام آمادگی در سال آینده (که به نوعی اعلام دیرهنگامی بود) خاتمی تصمیم بر آمدن گرفت.

اینک، ما و خاتمی

از این لحظه دو دوره سخت پیش رو داریم. دوره ای چهار ماهه تا انتخابات ریاست جمهوری (22 خرداد 1388) که در صورتی که خاتمی موفق به کسب اکثریت آرا شود، دوره ای سخت تر (1388 تا 1392) در پیش است. دوره ای که به یقین، خاتمی نیازمند همراهی همه افرادی است که می خواهند این جامعه و این کشور، رو به بهبود مستمر رود.


کلمات کلیدی: