روزنوشت های ژورنالیست

یادداشت های روزانه درباره مسائل مدیریتی، اجتماعی، فرهنگی و ...

مرور 87 - پرونده اول :جشنواره ملی حرکت
ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ فروردین ۱۳۸۸  

سال 87 مملو از وقایعی بود که ثبت و بازگو کردن آن ها خالی از فایده نیست. به هر حال تجربیاتی که گاه هزینه های زیادی برای آن ها پرداخت کرده ام باید مستند شود تا هم عبرت روشنی برای خودم شوند و هم برای دیگران.

در نگارش این پرونده ها سعی می کنم در کنار بازگویی حقایقی که باید بیان شوند، از سیاه نمایی خودداری کنم و به سیاست حفظ اسرار مجموعه هایی که با آن ها همکاری کرده ام پایبند باشم.

نخستین تجربه سال 87 که البته بخش عمده ای از آن اواخر سال 86 اتفاق افتاد جشنواره ملی حرکت بود.

جشنواره ملی حرکت

جشنواره ملی حرکت که در ابتدا با نام "نمایشگاه دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی دانشجویان سراسر کشور" شناخته می شد از آبان ماه سال 86 کلید خورد. نیمه دوم سال 86 مقطع زمانی حساسی برای من بود، چرا که بهمن ماه همان سال کنکور کارشناسی ارشد را در پیش داشتم و طبق برنامه ریزی که برای خود کرده بودم با توجه به پنج ساله شدن مقطع کارشناسی تا آن زمان جای تعلل بیشتری نداشتم و در هر حال باید قبول می شدم ! (ادامه مطلب را ببینید)


پیشنهاد برگزاری از سوی افشین متقی مدیر امور انجمن های علمی دانشجویی وزارت علوم مطرح شد و قرار بر آن شد تا این جشنواره همکاری مشترکی میان دانشگاه تهران و وزارت علوم باشد. متقی دبیر جشنواره و من به عنوان دبیر اجرایی ایفای نقش کنیم و همچنین دفتر انجمن علمی دانشکده مدیریت به عنوان دبیرخانه جشنواره قرار گیرد.

به هر حال دلایلی باعث شد تا پس از افزایش فشار کار و در حالی که تنها یک ماه تا برگزاری جشنواره مانده بود از سمت دبیر اجرایی استعفا دهم و رحمت الله سلیمانی فارسانی جای مرا بگیرد.

اگرچه به خود جشنواره نیز نقدهای فراوانی داشتم، اما اگر بخواهم منصفانه نگاه کنم، برگزاری این جشنواره از برگزار نشدن آن بهتر بود و درایت دبیر جشنواره و تلاش او در برگزاری جشنواره حرکت قابل تحسین است ... و جشنواره دوم نیز قطعا بهتر از اولی خواهد شد !


کلمات کلیدی: